Електронне виставляння рахунків - це обмін
електронними документами між продавцем і покупцем
Електронний рахунок-фактура (e-Invoice) - це рахунок-фактура, який був виписаний, переданий і отриманий в форматі структурованих даних, який дозволяє його автоматичну обробку. Структурований електронний рахунок-фактура містить дані постачальника в машинозчитуваному форматі, які можуть бути автоматично імпортовані в систему розрахунків покупця з постачальниками без необхідності введення вручну.
Можливості платформи
Інтеграція до європейських мереж електронної доставки
Реалізація міжнародних стандартів eInvoicing та eDelivery
Прозорий інтерфейс між законодавствами України і ЄС
Безшовна інтеграція з усіма нашими рішеннями
WEB інтерфейс та API
Адаптація під завдання замовника
Звичні паперові документи мають масу недоліків і поступово витісняються з ділової практики зважаючи на свою неефективність і високу вартість обслуговування. Особливо це проявляється у зовнішньоекономічній діяльності, коли вартість обробки одного рахунку може доходити до десятків і навіть сотень Євро.

На зміну паперовим рахунках прийшли їх скановані копії, які передавалися засобами електронного зв'язку, що дозволило вирішити частину проблем, але далеко не всі. Ці рахунки слабо визнавалися як контрагентами, так і перевіряючими органами і, часто використовувалися лише як інформаційне доповнення до паперових оригіналів.

Оформлення рахунків у вигляді PDF документів і супровід їх ЕЦП / КЕП частково покращило ситуацію, але залишилися проблеми з введенням інформації з цих рахунків в інформаційні системи учасників угоди, помилки в оформленні та перенесення інформації.

У ряді галузей стали з'являтися внутрішні стандарти з передачі рахунків в машиночитаемому вигляді, в тому числі - їх використання таких інструментів, як EDI. Однак, технічна складність їх реалізації, відсутність єдиних загальновизнаних стандартів за форматом, структурі, протоколам передачі і візуалізації рахунків, позбавила змоги цим рішенням вийти за межі ряду специфічних галузей.

Поява міжнародних стандартів (EN 16931, UBL, UN / CEFACT CII) дозволило реалізувати механізм, що не залежить від конкретної специфіки продавця або покупця. Один раз підключившись до системи електронних рахунків, Ви зможете отримувати і приймати рахунки від будь-якого учасника цієї системи як всередині країни так і за її межами.
Переваги
Завдяки використанню єдиних стандартів, електронні рахунки не тільки зрозумілі і визнання документів усіма учасниками ланцюга постачання. Вони дозволяють автоматизувати саму процедуру взаєморозрахунків. Застосування технології схематронів дозволяє виключити передачу некоректних або не відповідають локальним вимогам документів, що критично скорочує трудовитрати на обробку платіжних документів і вартість їх обслуговування в рамках ділової операції.

Переваги заміни паперових рахунків-фактур електронними рахунками можуть бути досягнуті в два основних етапи.

Заміна паперової форми на структуровану цифрову форму дозволяє більш ефективно обробляти і архівувати рахунку. Це забезпечує значну економію на друку, поштових відправленнях, маршрутизації всередині офісу і архівування.

Зробивши дані машиночитаємі, відпадає необхідність вручну переглядати і читати візуальну форму рахунка-фактури. Це також усуває ручну роботу з введення інформації про рахунок в систему точки доступу. Це забезпечує значну економію людських ресурсів і значно знижує кількість помилок при введенні даних. Цього не можна домогтися за допомогою цифрових зображень рахунка-фактури, таких як pdf.
Список основних способів економії на виставленні електронних рахунків
Вартість паперу, витрати на друк і поштові витрати
Ручна обробка при відправці або отриманні
Розгляд та затвердження рахунків-фактур
Введення даних в системи ERP і присвоєння облікових ключів
Балансування (зменшення помилок при введенні даних)
Архівування, звернення та зберігання

В Україні

Згідно з Угодою про асоціацію України з ЄС, європейська директива про електронні рахунках (eInvoicing, 2014/55/EU) повинна бути імплементована в Україні до 01/01/2024.

Інтероперабельність електронних рахунків
Юридичний рівень
Електронні рахунки-фактури визнаються в якості юридичних документів, які супроводжують ділові операції і відповідають нормативним вимогам до бухгалтерського обліку.
    Организационный уровень
    Стандартизація електронного виставлення рахунків без втручання у внутрішні процеси продавця і покупця, визначаючи модель даних, яка спрямована на підтримку найбільш поширених процесів і забезпечує розширення, необхідні в ряді галузей.
    Семантичний рівень
    Семантична сумісність гарантує, що точний формат і зміст обмінюваних даних і інформації зберігаються і зрозумілі під час обміну між сторонами, іншими словами «все, що відправлено, то і зрозуміло».

    При цьому, семантична сумісність охоплює як семантичні, так і синтаксичні аспекти. І те, і інше регулюється стандартом електронного виставлення рахунків.
    Технічний рівень
    Аспекти технічної сумісності включають специфікації інтерфейсів, послуги міжмережевоговзаємодії, послуги інтеграції даних, подання даних і обмін ними, а також захищені протоколи зв'язку. Для реалізації такої технічної сумісності використовується рішення по електронній доставці - eDelivery.
      Що таке eDelivery ?
      eDelivery - це інфраструктура для доставки повідомлень, яка надає технічні специфікації і стандарти, програмне забезпечення, що встановлюється, та допоміжні послуги, що дозволяють проектам створювати мережу вузлів для безпечного обміну цифровими даними.

      Завдяки eDelivery, державні та приватні організації з різних секторів економіки і країн можуть легко створити безпечний і функціонально сумісний канал для передачі електронних документів і даних між собою по загальнодоступній або приватної мережі.

      Рішення базується на стандарті повідомлень AS4 (Applicability Statement 4), які визнані ISO міжнародним стандартом і увійшли в останню редакцію ISO 15000 (Electronic business eXtensible Markup Language (ebXML)).
        Переваги
        Функціональна сумісність
        eDelivery дозволяє обмінюватися документами і даними між різнорідними інформаційними системами з використанням стандартизованого протоколу, тим самим закладаючи основу для междоменной і міжпроектної взаємодії.
        Масштабованість і продуктивність
        Рішення eDelivery забезпечують стабільні рівні продуктивності і зручності обслуговування навіть при зростанні числа учасників і / або повідомлень в мережі.
        Інформаційна безпека
        eDelivery забезпечує цілісність і конфіденційність даних при кожній передачі за рахунок використання цифрових підписів і шифрування. eDelivery також гарантує юридичні гарантії та підзвітність, вимагаючи, щоб одержувач повідомлення відправляв підтвердження отримання з цифровим підписом для кожного отриманого повідомлення.
        Технологічна нейтральність
        Оскільки це рішення не залежить від виробника і платформи, його специфікації не є власністю і не контролюються одним постачальником.

        Крім того, eDelivery доступний для безлічі продуктів і рішень від різних постачальників, з яких ви можете вибирати.
        Гнучкість і адаптивність
        eDelivery підтримує декілька типів обміну даними і легко адаптується до потреб кожної організації, оскільки його можна налаштувати за допомогою параметрів і не покладатися виключно на програмування.
        Реалізація eDelivery
        PEPPOL дозволяє можливість торговим партнерам обмінюватися, керуючись стандартами, електронними документами через мережа PEPPOL (на основі чотирикутної моделі). Ці документи включають електронні замовлення, електронні авансові накладні, електронні рахунки, електронні каталоги, відповіді на рівні повідомлень і т.д.

        Точки доступу PEPPOL підключають користувачів до мережі PEPPOL і обмінюються електронними документами у відповідності зі специфікаціями PEPPOL. Покупці і постачальники можуть вільно вибирати кращого постачальника єдиної точки доступу для підключення до всіх учасників PEPPOL, вже підключеним до мережі. («Підключитися один раз, підключитися до всіх»).

          В Україні

          Україна приєдналася до мережі PEPPOL на рівні Міністерства цифровий трансформації. В рамках проекту ДІЯ розгорнута точка доступу. ТОВ "ППЛ 33-35" є учасником цієї мережі PEPPOL.

          Пілотний проєкт
          Реалізовано процес обміну електронними рахунками між Україною та ЄС (Литва) в обох напрямках.

          Приєднатися до
          пілотного проєкту е-Invoice

          Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся c політикою конфіденційності.