Електронна накладна CMR
Національна імплементація міжнародно визнаного стандарту електронного документа, інтегрована в європейську систему обміну повідомленнями
Правила міжнародних вантажоперевезень підпадають під дію Конвенції ООН КДПВ (Конвенції про договір міжнародного перевезення вантажів автомобільним транспортом), відомої також як CMR (абревіатура конвенції французькою мовою – Convention relative au contrat de transport international de Marchandises par Route)

У лютому 2008 року Конвенція про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів була доповнена протоколом, який пропонував електронне управління CMR допомогою e-CMR. Даний протокол набув чинності 5 червня 2011 року і на сьогоднішній день до нього приєдналось 23 країни, включаючи: Білорусь, Болгарію, Чехію, Данію, Естонію, Фінляндію, Францію, Іран, Латвію, Литву, Люксембург, Нідерланди, Польщу, Республіку Молдова, Румунію, Росію, Словаччину, Словенію, Іспанію, Швейцарію, Таджикистан і Туреччину.

Україна приєдналася до Додаткового протоколу до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) про електронну накладну, вчиненого 20 лютого 2008 року в Женеві (далі - Додатковий протокол).
03.06.2020 відповідний закон був прийнятий ВР і підписаний Президентом України.

Проєкт e-CMR
Накладні CMR мають ряд переваг: вони уніфікують договірні умови автомобільних вантажоперевезень і сприяють процесу транспортування вантажів в цілому.

Глобальне рішення e-CMR має всі ці ж перевагами, при цьому ліквідує паперову роботу і витрати на обробку, виводячи систему на сучасний рівень.

Переваги використання e-CMR

Точність даних
Зниження кількості випадків невідповідностей
при відвантаженні і отриманні.
Ефективність
Прискорення адміністративної роботи. Зменшення витрат на обробку в 3-4 рази.
Контроль
Відстеження всього процесу доставки і підписання документів.
Оперативність
Доступ до інформації та підтвердження отримання та доставки
в режимі реального часу.
Безпека
Обмін юридично значущими документами між учасниками процесу. Збереженість документів.
Прискорення взаєморозрахунків
Скорочення часу очікування повернення оригіналів накладних та проведення взаєморозрахунків.
Можливості платформи
Стандартний документ
Електронний документ, який базується на міжнародних стандартах - зрозумілий
в будь-якій країні.
eFTI compliant
Технологічно нейтральне середовище електронного документообігу,
яка відповідає вимогам eFTI/EU.
API для интеграції
Програмний інтерфейс для можливості підключення існуючих систем клієнтів
(CRM, 1C, BAS, ERP) до платформи e-CMR.
"Безшовна" інтеграція с ІСПС
Можливість швидкого оформлення електронного пропуску в порт на підставі e-CMR та оформлення e-CMR на підставі нарядів.
Юридичне визнання
Інфраструктура для взаємного визнання електронних документів при транскордонних перевезеннях - однакова юридична сила як в Україні, так і за її межами.
Юридично значущий архів
Зберігання документів в електронному архіві, що відповідає вимогам до систем, призначеним для обробки конфіденційної інформації.
Впровадження e-CMR в Україні
1
Експерти UN/CEFACT

В рамках UN / CEFACT розроблений і опублікований формат електронного документа e-CMR, який реалізований як підмножина референсной моделі даних для мультимодального транспорту (MMT RDM). Результати роботи UN / CEFACT оформлені в документах: «Зразок електронної накладної» і «Технічна специфікація вимог ведення ділових операцій по електронній накладної». В рамках проєкту по адаптації моделі даних для мультимодального транспорту з документами, що застосовуються в рамках транспортних коридорів, співробітниками ТОВ «ППЛ 33-35», як діють експертами UN / CEFACT, проведене порівняння структури e-CMR з реально використовуваними в Україні документами, визначені розбіжності в елементах даних.

На підставі проведеного аналізу в UN / CEFACT внесені зміни в модель даних MMТ. В результаті отримано стандартний документ e-CMR, який відповідає вимогам UN / CEFACT і який можна застосовувати до практичного використання в Україні.
2
Імплементація e-CMR UN/CEFACT в ІСПС
Зразок електронної накладної CMR UN / CEFACT реалізований в ІСПС, як один з транспортних документів з урахуванням звичайних ділових практик автомобільних перевезень в Україні та вимог до електронного документообігу.

Проведено пілотний проєкт з компаніями перевізниками і експедиторами щодо практичного застосування електронної накладної e-CMR.
3
Участь у DIGINNO
Проєкт «Прототип розподіленої системи обміну електронними накладними e-CMR» між державними адміністраціями прибалтійських країн на основі EU Building Block виконується на замовлення міністерства економіки і зв'язку Естонії консорціумом з 4 компаній, що представляють Естонію, Латвію, Литву, Польщу і Україну (ТОВ «ППЛ 33-35»).

Приєднатися
до пілотного проєкту e-CMR

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся c політикою конфіденційності