PPL UA

Долаючи бар’єри в ланцюзі постачань – зв’язування систем портового співтовариства і “єдиних вікон” по всьому світу

Міжнародна асоціація систем портових співтовариств (МАСПС (IPCSA)) приступає до впровадження Мережі довірених мереж (СДС – NoTN) – нового, безпечного рішення для обміну даними між портами і транскордонного обміну даними.

Нова інноваційна концепція, що забезпечує можливість обміну даними між портами і транскордонним обміном, розглядається Міжнародною асоціацією систем портових співтовариств (МАСПС) в рамках дворічного проекту, який охоплює близько 70 портів, 10 аеропортів і безліч внутрішніх терміналів.
Мета – забезпечення передбачуваності, наочності і визначеності в рамках ланцюга поставок.

Першочергове завдання – задоволення потреб клієнтів і логістичних компаній в отриманні інформації про своїх поставках в режимі реального часу і від початку до кінця.
Особлива перевага – надійне і нейтральне рішення.

При розробці подібних транскордонних рішень багато хто намагався втілити в життя подібних концепцій, але ключовим каменем спотикання завжди було “довіру”. Там, де одні прагнуть отримати безпосередніх користувачів для роботи, Мережа довірених мереж (СДС) МАСПС використовує інший підхід. Користувачі NoTN будуть довіреними, нейтральними платформами, такими як Port Community Systems, Cargo Community Systems і Це довірена мережу, тому що вона не йде до “кінцевого користувача” “, – говорить голова МАСПС Ханс Рук (Hans Rook). Користувач вже ідентифікований і аутентифікований мережею “. Платформи будуть обмінюватися лише тими даними, якими їм дозволено ділитися зі своїм користувачем “.

Таким чином, проект СДС підтримує принцип комерційної конфіденційності, який є наріжним каменем системи портового співтовариства і операторів єдиного вікна.
“Переваги отримають кінцеві користувачі”. Наприклад, якщо у вас є вантаж, який прибуває з Марокко в порт Великобританії, ви зможете дізнатися через свою систему портового співтовариства про те, чи був ваш контейнер занурений на судно, коли воно вийшло з порту і коли, за оцінками, він повинен прибути в порт Великобританії “.
Проект СДС проводиться в рамках дворічного проекту по перевірці концепції, в якому в якості беруть участь 14 членів IPCSA.

“МАСПС і її члени розглядають питання про те, як найкращим чином забезпечити можливість передачі інформації від порту до порту і через кордон”, – говорить генеральний секретар МАСПС Річард Мортон. “Ми чітко визначили, що не всі проблеми носять технічний характер. Фактично, одними з найбільших проблем є юридичні угоди між сторонами.

“У нашій повсякденній діяльності ми взагалі не думаємо про завантаження і використанні додатків – ми розглядали питання того, як ми могли б використовувати цю модель для спрощення обміну інформацією. Саме до цього МАСПС і прагне в своєму обгрунтуванні концепції проекту СДС. Мета полягає в тому, щоб створити прості транскордонні системи обміну і забезпечити прозорість на протязі всього ланцюга поставок “.

Дворічне тестування концепції буде включати в себе навчання учасників і оцінку конкретних ситуацій, які мають цінність для користувачів, пояснив він. “На початковому етапі в цьому проекті МАСПС беруть участь 14 членів з усього світу. Вони охоплюють 70 портів, десять аеропортів і кілька внутрішніх терміналів”.

На початковому етапі МАСПС створює і вибудовує концепцію, засновану на двох додатках “Track and Trace”, які вона розробила для визначення статусу судна і статусу контейнера. Система, завжди доступна виключно за принципом “платформа-платформа”, також передбачає стандартизовані та спрощені договірні угоди і прозорі умови розрахунків між портами або СПС. Ніякі дані не зберігаються, і всі дані шифруються.
“Вся концепція спирається на платформи, а не на МАСПС, яка залишається повністю нейтральним сполучною ланкою між ними”, – говорить Річард Мортон. “Перевірка концепції – це погляд на те, як буде йти процес, а ми будемо проводити оцінку і доопрацювання в міру необхідності”.

У минулому СПС, як правило, працювали тільки в своїй “локальної” середовищі, підтримуючи своїх безпосередніх клієнтів, для спрощення торгового потоку, говорить він. “Проект МАСПС СДС дає їм можливість розширити коло своїх послуг, щоб надати більше інформації з різних точок ланцюга поставок, тим самим підвищуючи їх цінність. Для кінцевого користувача головне – це прозорість і знання того, де знаходиться ваш контейнер”.

Технічним провайдером для доказу концепції СДС є в першу чергу прикладний інтерфейс (API) на платформі обміну даними NxtPort. Організатором МАСПС адаптувала пропозицію NxtPort відповідно до нейтральністю ініціативи СДС.
Ханс Рук (Hans Rook) повідомив: “Мета полягає в створенні нейтрального, глобального, що масштабується і спільного вирішення для СПС, спільного використання та обміну даними як між портами, так і між країнами, а також у спрощенні пов’язаних з цим адміністративних і технічних рішень” .

Ми дуже натхнені цією концепцією; а використовуючи існуючі технології для об’єднання членів МАСПС, ми дамо їм можливість обмінюватися даними на благо всього ланцюга поставок “.
Мережа Довірених Мереж – До першого складу учасників
MCP Plc, Felixstowe, United Kingdom
www.mcpplc.com
SOGET, Le Havre, France
www.soget.fr
Kale Logistics, Mumbai, India
www.kalelogistics.com
PPL 33-35, Odessa, Ukraine
www.ppl33-35.com
Djibouti PCS, Djibouti
www.dpcs.dj
DAKOSY
www.dakosy.de
Israel Port Community System
http://www.israports.co.il/en/Pages/default.aspx
Maqta Gateway, Abu Dhabi, U.A.E
https://www.maqta.ae
PORTIC, Barcelona, Spain
www.portic.net
Port of Antwerp, Belgium
www.portofantwerp.com
PORTNET, Morocco
www.portnet.ma
Port of Trieste, Italy
www.porto.trieste.it
epuertobilbao, Bilbao, Spain
www.bilbaoport.eus/en/services/e-puertobilbao
1-Stop, Australia
www.1-stop.biz

Джерело: https://www.ipcsa.community/thoughts/835
Загальні новини