PPL UA

Підтримка коносамента МАСПС: Alibaba приєдналася до проекту

Китайська група в області електронної комерції і технологій Alibaba приєдналася до новаторської ініціативи Міжнародної асоціації систем портового співтовариства (МАСПС) по “Блокчейн коносамент” і приступила до реалізації нового проекту блокчейн в рамках спільної цільової групи щодо забезпечення візуалізації логістики організацій. Спільна робота спрямована на стандартизацію і доопрацювання концепції (POC) застосування блокчейн в логістиці та електронної комерції.

Ініціатива МАСПС по впровадженню блокчейн коносамента здійснюється під керівництвом члена МАСПС – компанії “Ізраїльські порти”, яка управляє Системою портового співтовариства Ізраїлю (IPCS). В цьому році компанія Israel Ports Company провела ряд успішних пілотних проектів з використанням технології блокчейн для передачі електронних коносаментів. В рамках одного пілотного проекту через компанію ZIM Shipping Company вантаж був відправлений з Ізраїлю в Україну, в якій член МАСПС, компанія PPL 33-35, є оператором системи портового співтовариства. Експортер “Адама Ізраїль”, здійснював поставки в “Адама Україна” за участю митних агентів “Дамко” (Ізраїль) і “Рем-транс” (Україна).

Електронна товаротранспортна накладна була видана судноплавною компанією і передана експортеру, а в наслідку імпортеру в Україні та Іспанії. Система в будь-який час надає інформацію про те, якій стороні належить електронний коносамент, а також про логістичний статус вантажу.

Г-жа Чжу (Джуді) Хонг, начальник відділу стандартизації групи “Alibaba”, повідомила наступне: “Alibaba і МАСПС тісно співпрацюють протягом останніх двох років. У жовтні 2018 року, у співпраці з LOGINK (Китайська національна мережа обміну інформацією з логістики) , ми створили глобальну інтелектуальну логістичну мережу, яка називається Цільовою групою по візуалізації логістики. У своїй роботі з розвитку глобальних інтелектуальних логістичних ланцюгів цільова група зосередилася на розробці рішень по відстеженню та використання стандартів ІСО. Слідом за цією роботою, Alibabaпрісоедінілся до ініціативи МАСПС “Блокчейн коносамент “, фактично зробивши її другим робочим процесом робочої групи”.

Г-н Сунь Тенгда, Генеральний директор LOGINK, сказав: “Спільно працюючи з Alibaba і МАСПС, Цільова група по візуалізації логістики спробувала вирішити проблеми в області обміну інформацією в сфері транскордонної логістики, простежуваності і відстеження, що стало першим проривом, а стандарти ISO , над якими ми працюємо, також є частиною цієї місії “. Тепер, маючи технічні переваги Блокчейн, ми з нетерпінням чекаємо можливості спільно вивчити інноваційний шлях створення цієї всесвітньо визнаної мережі “.

Пані Гу Сюемей, технічний директор мережі Alibaba Cainiao, сказала: “Використання Блокчейн при передачі електронного коносамента, як очікується, забезпечить значну економію часу і коштів всім учасникам ланцюга поставок, зберігаючи при цьому високий рівень інформаційної безпеки та запобігаючи підробок”. Крім того, Alibaba Cainiao Network сподівається на співпрацю з партнерами з виробничого ланцюга для створення глобальних стандартів застосування блокчейн для логістики та електронної торгівлі.

Річард Мортон, генеральний секретар МАСПС, зазначив: “Існує безліч вагомих причин для використання технології блокчейн для коносаментів. В блокчейне відбувається передача активу, і існує величезна необхідність в прив’язці вантажу до інформації, якою володіють Системи портового співтовариства”. Таким чином, коносамент може бути зіставлений з будь-яким “подією” під час руху вантажу – наприклад, що вантаж був завантажений на судно, прибув в порт, вивантажено, пройшов митне очищення або вийшов за межі порту. При зіставленні цих подій з коносаментом, рішення дає таку необхідну інформацію і гнучкість.

“У цей процес залучено безліч сторін – вантажовідправники, судноплавні лінії, імпортери, банки, експедитори, агенти і т.п.” Зіставляючи інформацію таким чином, в блок-ланцюжок можуть бути додані додаткові точки, що має відношення до конкретних партнерам “.
Він додав: “Стандартизовані і структуровані дані є ключем до цієї роботи”. Ми розуміємо, що це просто шлях “. Домогтися того, щоб люди використовували структуровані дані, особливо малі і середні підприємства, – це непросте завдання”. У першій версії коносамента МАСПС також буде підтримуватися додавання PDF і JPG документів, але, в кінцевому рахунку, він буде повністю заснований на структурованих даних блокчейн “.
МАСПС також вітає нещодавню ініціативу Асоціації цифрового контейнерного судноплавства (DCSA) по стандартизації коносамента, яка допоможе в прийнятті електронного коносамента.

Джерело: https://www.ipcsa.community/thoughts/823
Загальні новини