PPL UA

Ефективність ІСПС

Впровадження системи (ІСПС) дозволило оптимізувати процес оформлення вантажів, зменшити час переміщення представника вантажовласника (експедитора) по території порту, скоротити час, який витрачається на підготовку і подачу документів, і як наслідок, знизити витрати на оформлення 1 одиниці вантажу. Також завдяки впровадженню ІСПС морський агент отримав можливість подати всі необхідні документи на прихід судна і почати вантажно-розвантажувальні роботи відразу після постановки судна до причалу, не чекаючи закінчення роботи державних органів на борту судна.
До впровадження ІСПС, середній час між постановкою судна до причалу і початком проведення вантажних робіт становило 3 години. Після впровадження цей час скоротився до 15 хвилин (більш ніж в 10 разів). Одна година простою судна в морських портах України обходиться судновласнику приблизно в $ 5,000. Таким чином, тільки на даному етапі, економія судновласника становить 10-12,5 тис. дол. США з одного судна. Впровадження ІСПС дозволило судновласнику зекономити до 80 млн. доларів США на рік.
Середній час простою автомобільного транспорту на території порту знизилася з 15 до 2 годин. Вартість однієї години перебування на території порту складає ≈0,35 $. Витрати з однієї машини скоротилися майже на 4,5 доларів США. Загальні витрати перевізників скоротилися на ≈ 1,1 млн. доларів.
Середній час очікування в'їзду автомобіля в порт знизилося з 72 год до 12 год. Вартість однієї години перебування на території порту складає ≈1,1 $. Витрати з однієї машини скоротилися на (72-12) * 1,1 = 66 $. Витрати скоротилися на 240 258 * 66 ≈ 16 млн. доларів.
Можливість подачі і отримання інформації в електронному вигляді дозволяє зменшити на 3-5 годин час, необхідний для підготовки та передачі необхідних документів контролюючим органам.
Також не варто забувати про корупційну складову процесу оформлення. Завдяки впровадженню ІСПС її вдалося істотно знизити. За наявною інформацією, рядовий інспекторський склад контролюючих органів вимагав від 50 до 500 доларів за оформлення одного контейнера. 
Таким чином, з урахуванням інших витрат учасників транспортного процесу в результаті використання ІСПС (заробітна плата персоналу, витрати на переміщення паперових документів, очікування в чергах тощо), морський бізнес економить 120 млн. доларів США та більше на рік.

У разі припинення функціонування ІСПС, зазначені витрати морського бізнесу будуть покладені на кінцевих споживачів товарів, як це було до впровадження системи.
Загальні новини