PPL UA

Уперед до цифрових рішень: Чорноморський порт Констанца вступив в Міжнародну асоціацію систем портових співтовариств

Стрімко розвивається Міжнародна асоціація систем портового співтовариства (IPCSA) в черговий раз розширила свій членський склад, прийнявши в якості свого нового члена адміністрацію порту Констанца в Румунії.

Розташований на стику ринків Центральної та Східної Європи і Каспійського регіону, Центральної Азії та інших регіонів, Порт Констанца є важливим вузловим транспортним вузлом для контейнерних перевезень, експорту зернових і інших вантажів.

Будучи найбільшим портом на Чорному морі, а також найбільш глибоководним, які мають глибину залягання до 18,5 метрів, через порт Констанца здійснюються поставки в такі країни як Австрія, Болгарія, Угорщина, Молдова, Сербія, Словаччина та Україна.

Під юрисдикцією адміністрації порту Констанца знаходяться річкові порти, які мають вихід на Дунай через Дунайсько – Чорноморський канал, а також морські портові споруди на Чорному морі. Крім того, порт має зручні автомобільні та залізничні під’їзні шляхи. У 2019 року в Констанці була здійснена перевалка рекордних 66,6 млн. Тонн, в тому числі 666 036 TEU і 21,3 млн. Тонн зернових культур, вирощених в країнах Східної Європи.

Будучи власником порту, Констанца надає виробничі можливості приблизно для 40 різних приватних операторів, а її нова Система портових співтовариств проектується таким чином, щоб забезпечити можливість підключення якомога більшої кількості операторів.
“Ми прийняли рішення про просування СПС два роки тому і завершили попереднє ТЕО”, – сказав Костел Станка, генеральний менеджер адміністрації порту Констанца. В контексті пандемії COVID-19 було прийнято рішення прискорити реалізацію даного проекту за підтримки Міністерства транспорту, інфраструктури і комунікацій “.

“Ми ведемо переговори з постачальниками послуг ІКТ для розгляду того, які модулі повинні бути розроблені в першу чергу, і які органи влади повинні бути підключені. Ми хочемо якомога швидше впровадити нашу СПС, але ми також сповнені рішучості зробити це найкращим чином і уникнути помилок . В цьому році ми плануємо впровадити перші модулі “.
Під час кризи COVID-19 пріоритетом залишається підтримка роботи порту – фактично, в першому кварталі обсяги агробізнесу виросли на 50% в порівнянні з першим кварталом минулого року, сказав пан Стенка. Адміністрація порту очікує, що найбільші міжнародні зернові оператори, що базуються в порту, будуть серед тих, хто приєднається до СПС на самих ранніх стадіях.

“СПС змінить порт, зробить наші операції і процедури більш ефективними, а також дозволить нам надавати інформацію про статус і становище вантажу”, – пояснив він. “Крім того, це дасть адміністрації порту чіткішу картину по річковим, залізничним і морським транспортним потокам порту, що дозволить нам аналізувати діяльність. Одним словом, це важливий крок на шляху реалізації Директив Європейського Союзу, що стосуються інформаційного потоку в цифровому форматі, дозволяючи при цьому краще планувати і покращувати динаміку, надійність та прозорість в діяльності підприємств “.

Нова СПС буде безпосередньо підключена до національного морського єдиного вікна Румунії.
Будучи партнером в рамках міжрегіонального проекту ЄС ‘DAPhNE’ (Дунайська мережу портів), адміністрація порту Констанци взяла участь у семінарах та дискусіях, присвячених системам портового співтовариства і цифровізації портів.

“Будучи членом МАСПС, ми зможемо обмінюватися думками і знаннями з іншими організаціями СПС і отримаємо доступ до регіональних і міжнародних учасникам в цьому секторі”, – сказав пан Стенка. “Одна з причин вступу в МАСПС полягає в тому, що ми хочемо слідувати передовій практиці, робити правильні кроки, а також приймати якомога активнішу участь. Ми прагнемо приймати в цьому участь і з нетерпінням чекаємо можливості ознайомитися з тематичними дослідженнями, передовим досвідом і рекомендаціями наших колег “.

Річард Мортон, генеральний секретар Міжнародної асоціації систем портових співтовариств (IPCSA), сказав: “Ми раді вітати адміністрацію порту Констанца, як нашого нового члена, і ми з нетерпінням чекаємо можливості поділитися нашим досвідом і знаннями з адміністрацією порту в міру того, як вона буде рухатися вперед зі своїми вражаючими планами зі створення нової УПС “.

Він додав: “МАСПС була однією зі сторін, що підписали недавнє комюніке” Заклик до дії “, під назвою” Прискорення цифровізації морської торгівлі і логістики “, в якому визнається зросла актуальність цього прискорення в міру того, як ми плануємо наше майбутнє після COVID-19 “. Члени МАСПС пропонують цифрові рішення, які відіграють вирішальну роль у забезпеченні безперебійного і швидкого потоку вантажів і пов’язаної з ними інформації, допомагаючи усувати вузькі місця, затримки і витрати в ланцюгах поставок. В рамках МАСПС ми пишаємося тим, що обмінюємося досвідом і знаннями на благо всього ланцюга поставок “.

Джерело: https://www.ipcsa.community/thoughts/827
Загальні новини